HAKKIMIZDA

K&P Belgelendirme Sektöründe uzun yıllardır bireysel olarak faaliyet gösteren, denetçi ve danışmanların oluşturduğu bir yapının sektörün talepleri gereği bir kurum çatısı altında buluşma isteği ile kurulmuştur.

K&P’de iş ortaklarımız Personel Belgelendirme işinin de doğası gereği bireysel iş ortakları olarak çalışırlar.

İş ortaklarımızın birçoğu TÜRK-AK ve M.Y.K. bünyesinde dış kaynaklı olarak denetçi ve başdenetçi görevlerinde çalışmaktadır.

Firmamız kurulumundan itibaren Türkiye’de hızla gelişmeye başlayan ve aynı zamanda bir kamu politikası olarak da desteklenen, bazı alanlarda rekabet gücünün artması için zorunluluklar getirilen personel belgelendirme alanında ilk kuruluşlardan olup bir elin parmağını geçmeyecek sayıdaki sektörel rakipleri ile ve sektörle birlikte hızla büyümüş ve büyümektedir.

Firmamızı sektörede hizmet veren firmalardan ayıran diğer rakiplerinin aksine genel bir kalite danışmanlık firması olmamasıdır, sadece personel belgelendirme alanında kalite yönetim sistemi hizmeti vermekteyiz.

Biz rakiplerimizden farklı olarak, geliştiği için personel belgelendirme alanına girmeye çalışan müşterileri birlikte yaptığı işi öğrenen bir firma değiliz, Kalite alanında yeni gelişen bir sektörün hem destekçisi hem de gelişiminin her alanına tuğla koyan sektörünün ilkleri içerisinde ve alanında uzman bir kuruluş olarak size hizmet vermekteyiz.

Personel Belgelendrime alanı kalite sistemleri açısından yapılan işin kalitesinin korunduğu bir alan olmaktan çıkmış Türkiye’de kalite sistemi ile belgelendirme yapmak firmaların tek işi haline gelmiştir, örneğin bir zeytinyağı üreticisi bildiği zeytin işini bildiği gibi yaparken çeşitli şartları sağlayarak Türk-AK kalite akreditasyonunu gerçekleştirir. Fakat ülkemizde mevcut yapı sebebi ile belgelendirme alanına yeni gire ve daha önce hiç belgelendirme yapmamış şirketler personel belgelendirmeyi hem öğrenir, bir yandan da fiilen yapmadığı bu işi belli bir standartta yaptığını kanıtlayarak Türk-AK akreditasyonu almaya çalışır.

Bu sebeple bilinmeyen bu alanda varlık göstemek, süreçleri yürütmek ve maliyetleri öngörebilerek yetki almak için tecrübeli bir danışmandan yardım alınması şarttır, öteki takdirde firmalar tahmin ettikleri fakat yabancı oldukları için öngöremedikleri; maliyetlerle, uzayan akreditasyon süreçleri ile, özkaynakların erimesi ve sonuca yavaş ilerleme sorunları ile başbaşa kalmaktadır.

K&P deneyim ve tecrübesi ile tek işi bu alanda danışmanlık olarak, süreçlerin tamamına hazır bir biçimde size hizmet vermektedir.

K&P ile çalışmasanız bile çekinmeden bizi arayabilirsiniz.